Thursday, April 25, 2024
FER Fruity Loops

Torres poskrbel za napredovanje Chelseaja

Po porazu na prvi tekmi v Bukarešti, si Chelsea na povratni tekmi na svojem Stamford Bridgu ni dovolil presenečenja, ter…

By admin , in Sport , at 16 maja, 2020

Po porazu na prvi tekmi v Bukarešti, si Chelsea na povratni tekmi na svojem Stamford Bridgu ni dovolil presenečenja, ter se z zmago 3-1 in skupnim rezultatom 3-2 uvrstil v četrtfinale.

Modri so prvič zadeli v 34. minuti srečanja, ko je po lepi solo akciji in dvojni podaji z Ramiresom zadel Mata. Toda Steaua je ob koncu prvega polčasa poskrbela za šok, ko je velik zadetek v gosteh po gneči v kazenskem prostoru dosegel Chiriches. Chelsea je v drugem polčasu moral kreniti na vse ali nič, premoč pa se mu je obrestovala v 58. minuti, ko je kapetan Terry z glavo popeljal svoje moštvo v novo vodstvo. Že 13 minut kasneje je Chelsea dosegel cilj dveh golov prednosti. Po kombiniranju zunaj kazenskega prostora je Hazard lepo prepustil žogo Torresu, ki je preigral nasprotnega branilca in z lepim strelom vendarle nekoliko utišal svoje kritike. El Nino je imel sicer nekaj minute pred koncem priložnost za še en zadetek, vendar z bele točke nastreljal prečko, toda ta napaka se ni izkazala za usodno, saj je Chelsea zadržal vodstvo 3-1 ter si s tem zagotovil napredovanje v četrtfinale Lige Europa.

Tam se jim je pridružil še en angleški klub, Newcastle, ki si je napredovanje zagotovil dobesedno v zadnjih trenutkih tekme. Prva tekma proti Anžiju se je končala brez zadetkov, tako pa je bilo tudi nocoj vse do 93. minute, ko je zmagoviti zadetek za Srake dosegel Papis Cisse.

Potnik v četrtfinale Lige Europa pa je bil že veliko prej znan na Olimpicu, kamor je Lazio že s prve tekme prinesel prednost s 2-0, nocoj pa še enkrat premagal Stuttgart s 3-1. Junak tekme je bil s hat-trickom Libor Kozak, medtem ko je častni zadetek za goste iz Nemčije dosegel Hajnal.

Tudi Turki bodo imeli svojega predstavnika v četrtfinalu, saj je Fenerbahče z remijem izločil Viktorio Plzen. Fenerbahče je prvo tekmo dobil z 1-0, povedel pa tudi na povratni tekmi, ki so jo igrali na svojem stadionu, vendar brez gledalcev. Najprej je v 44. minuti zadel Ucan, Darida pa je za goste izenačil v 61. minuti, več pa Čehi niso zmogli, tako da je napredoval Fenerbahce.

Na zadnji nocojšnji tekmi je napredovala še Benfica, ki je minimalno domačo zmago potrdila še na gostovanju pri Bordeauxu. Portugalska ekipa je že v kali zatrla vse poskuse Francozov po ogrožanju njihovega napredovanja. Najprej že z zadetkom Jardela v 30. minuti tekme, kar je bil tudi edini zadetek v prvem polčasu. Bordeaux je nato izenačil v 74. minuti, vendar že v naslednji akciji je Cardozo Benfici povrnil vodstvo. Podoben scenarij se je zgodil tudi ob koncu tekme, ko je za 2-2 z avtogolom poskrbel prav Jardel, Cardozo pa je Benfici še enkrat prinesel zmago.